Żywiec - historia Żywca liczy sobie przeszło 700 lat. Jego nazwa pochodziła ponoć od słowa "żywić", co wskazuje na to, że tutejsze ziemie były urodzajne i obfitowały w zwierzynę. Pierwsza wzmianka o mieście pochodzi ze spisów świętopietrza Diecezji Krakowskiej z 1308 roku, w których wymieniona jest "parochia ecclesie de Ziwicz", czyli parafia żywiecka. W 1327 roku Żywiec miał już prawa miejskie. Następnie miasto przechodziło „z rąk do rąk”, lecz niewątpliwe największy wpływ miała tutaj dynastia Habsburgów. Obecnie Żywiec znany jest z tutejszego browaru jak i pięknych okolicznych gór.
- zbiórka, wyjazd,
- przyjazd do Żywca, spacer i zwiedzanie: Stary Zamek, Pałac Habsburgów, Park Habsburgów, Kościół pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny, Kamienna Dzwonnica, Pomnik Jana Pawła II, Rynek, Ratusz, Kościół św. Krzyża,
- Elektrownia Szczytowo - Pompowej Porąbka - Żar - elektrownia mieści się w Międzybrodziu Bialskim, jest to wysokospadowa elektrownia podziemna, zlokalizowana w przepięknym miejscu, w bliskości gór i jeziora, co sprawia, że jest jedyną w swoim rodzaju atrakcją turystyczną.
- Góra Żar - wjazd kolejką.
- powrót na miejsce zbiórki.
Opcjonalnie: Muzeum Szybownictwa Górskiej Szkoły Szybowcowej „Żar”.
- przejazd autokarem,
- opieka przewodnika/pilota,
- opłaty parkingowe.
Proponowane bilety wstępów:
- bilety wstępu do Elektrowni Szczytowo - Pompowej
- bilety kolej Żar (wjazd/zjazd do wyboru lub w obie strony)
PROGRAM JEST RAMOWY I MOŻE ULEC ZMIANIE. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA W ZALEŻNOŚCI OD WARUNKÓW ATMOSFERYCZNYCH I GODZIN OTWARCIA ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW.
"Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego".