Wycieczki szkolne

    Obozy i kolonie młodzieżowe

    Obozy zimowe

    Wycieczki objazdowe, grupowe

    Wycieczki indywidualne

    Wczasy i wyjazdy wakacyjne

    Egzotyczne wakacje

    Wyjazdy firmowe

◀ Powrót

"SPOTKANIE Z PORCELANA, ZAMKAMI I INNYMI PERŁAMI"

TERMIN: DO USTALENIA

CENA: OD 765 PLN

 

Dzień pierwszy:

- zbiórka pod szkołą godz. 5.45, wyjazd godz. 6.00
„Tajemnice Sandomierza”
- zbiórka pod szkołą godz. 5.45, wyjazd godz. 6.00
Sandomierz - piękne miasto królewskie położone nad Wisłą na siedmiu wzgórzach dlatego nazywane Małym Rzymem. Katedra - XIV w. gotycka świątynia; Brama Opatowska, która jest jedynym zachowanym elementem średniowiecznego systemu obronnego; Zamek Królewski wzniesiony przez Kazimierza Wielkiego, w którym obecnie mieści się Muzeum Okręgowe, odbywają się w nim lekcje muzealne z zakresu historii ziemi sandomierskiej, archeologii; trasa podziemna - podróż podziemnymi korytarzami słuchając legend i ciekawostek o miejscach, które dawniej były schronieniem dla ludności przed obcymi wojskami; Dom Długosza z cennymi artefaktami
Suchedniów - przyjazd do hotelu, obiadokolacja 1, nocleg 1

Dzień drugi:

„Szlakiem zegarów, poetów, pisarzy i starych drzew”

Dąb Bartek - jeden z najstarszych w Polsce dębów,od 1954 roku chroniony prawem jako pomnik przyrody, rosnącym na terenie leśnictwa Bartków

Jędrzejów - Główną atrakcją turystyczną jest tu oczywiście Muzeum im. Przypkowskich, gdzie znajduje się m. in. unikatowa w skali światowej kolekcja zegarów słonecznych.

Nagłowice - Muzeum Mikołaja Reja - Muzeum mieści się w dworku, wybudowanym prawdopodobnie w latach 1798-1800 w skromnym, klasycznym stylu, przez Kacpra Walewskiego. Muzeum utworzono w 1969 r. z okazji 400-lecia śmierci Mikołaja Reja. Muzeum obrazuje związki pisarza z Nagłowicami i znaczenie jego twórczości zarówno dla piśmiennictwa, jak i całej kultury polskiej. Mieści się w nim wystawa reprodukcji przedstawiających życie i dorobek pisarski Mikołaja Reja. Na drzeworytach umieszczono fragmenty dzieł pisarza i zapisy z jego życiorysu. W gablotach znajdują się ciekawe teksty w kopiach rękopisów - jest to m. in. "Zeznanie podatkowe" i "List do sąsiada". (30 min zwiedzanie z przewodnikiem)

Oblęgorek - Muzeum Henryka Sienkiewicza - Różne możliwości warsztatów

Warsztaty muzealne:
Temat I dla klas I - III „Z wizytą u Henryka Sienkiewicza” (zajęcia max dla grupy 40 osób)* czyli jak mieszkał Henryk Sienkiewicz, gdzie była kuchnia, pokoje dla dzieci i gości, co jadano, jakie upodobania mieli domownicy. Uczestnicy dowiedzą się o niezwykłej historii Oblęgorka, poznają codzienne życie jego mieszkańców sprzed stu lat. Prezentacja multimedialna, zawierająca liczne fotografie oraz fragmenty listów i zachowanych wspomnień, pozwali przenieść się w czasie i poczuć jak gość oblęgorskiego pałacyku z dawnych lat. Spotkanie zakończy się prezentacją samowara Sienkiewicza.

Temat II dla klas IV – VII „Afrykańska podróż Henryka Sienkiewicza a powieść W pustyni i w puszczy”*- na tej lekcji przedstawimy Henryka Sienkiewicza jako wielkiego podróżnika, a przede wszystkim poznamy szczegóły podróży do Afryki, jako tej najbardziej niebezpiecznej i fascynującej. W trakcie spotkania, na tablicy multimedialnej zaprezentujemy zachowane po podróży fotografie, pamiątki, trofea myśliwskie oraz przeczytamy najciekawsze fragmenty z listów pisanych do rodziny i przyjaciół. Ponadto dowiemy się, w jakim stopniu wyprawa na Czarny Ląd przyczyniła się do powstania powieści W pustyni i w puszczy

- powrót do ośrodka, kolacja,nocleg 2


Dzień trzeci:

„ Porcelana, krzemionki, legendy”
- śniadanie 2, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd na zwiedzanie
Ćmielów - Żywe Muzeum Porcelany - "Polskie Fabryki Porcelany Ćmielów i Chodzież S.A." są największym europejskim producentem porcelany stołowej - warsztaty oraz zwiedzanie (istnieje organizacji zwiedzania fabryki podczas produkcji - dużo wcześniejsza rezerwacja)
- obiad na mieście 1 - ciepły posiłek jednodaniowy

 Ujazd - Zamek Krzyżtopór - legendy mówią, że zamek pełen był przepychu. Stropem sali jadalnej było ogromne akwarium z egzotycznymi rybami, stajnie (przygotowane na 300 koni) miały marmurowe żłoby i zwierciadła, 4 wieże symbolizowały 4 pory roku, 12 sal - miesiące, 52 komnaty - tygodnie w roku, a 365 okien - dni w roku.

- powrót do ośrodka, kolacja 2, nocleg 3

Dzień czwarty:

„Dzikie spotkanie z dinozaurami i innymi stworami”
- śniadanie 3, wyjazd na zwiedzanie,
Bałtów - Bałtowski Kompleks Turystyczny - położony w dolinie rzeki Kamiennej JuraPark Bałtów objęty jest patronatem instytucji naukowych takich jak Państwowy Instytut Geologiczny w Warszawie czy Wydział Geologii Uniwersytetu Warszawskiego. Modele prehistorycznych organizmów, które można podziwiać w Jura Parku wykonane zostały z wielką dbałością o szczegóły oraz w zgodzie z najnowszymi odkryciami i standardami obowiązującymi w paleontologii. Wędrówka przez Jura Park, to doskonała lekcja, będąca uzupełnieniem szkolnych zajęć przyrody, biologii i geografii. W skład Jura Parku wchodzą: Ścieżka dydaktyczna, Gondwana, Muzeum Jurajskie, Prehistoryczne Oceanarium, plac zabaw (duży wybór atrakcji, warsztatów i lekcji)
- powrót do ośrodka, obiad 2, zajęcia na terenie ośrodka,
- kolacja 3, możliwość organizacji dyskoteki, nocleg 4

Dzień piaty: 

„Przyroda i historia ziemi kieleckiej”
- śniadanie 4, wyjazd na zwiedzanie,
Bukowa Góra - Świętokrzyski Park Narodowy - spacer przez rezerwat archeologiczno - geologiczno - leśny „Kamienne Kręgi”. Miejsce to w VIII-IX wieku stanowiło lokalny ośrodek pogańskiego kultu religijnego, czego świadectwem są zachowane fragmentarycznie kamienno - ziemne wały. Uważa się również, że na szczycie wzniesienia znajdował się wczesnośredniowieczny gród. Północną część Góry Grodowej zajmuje kamieniołom Tumlin - Gród, jeden z najstarszych, wciąż czynnych, kamieniołomów kielecczyzny. Wydobywane są tu czerwone „piaskowce tumlińskie”, triasowe (sprzed 250 mln lat), znane między innymi z elewacji licznych budynków i schodów.
powrót do ośrodka, obiad 3, krótki odpoczynek, wyjazd na zwiedzanie
Kielce - spacer po starym mieście Pałac Biskupów Krakowskich – barokowy pałac w Kielcach, była rezydencja biskupów krakowskich. Najlepiej zachowana oryginalna wczesnobarokowa rezydencja pałacowa z 1 poł. XVII wieku w Polsce.
UWAGA! Istnieje możliwość przestawienia atrakcji dnia i organizacji warsztatów lekcyjnych w Muzeum lat szkolnych S. Żeromskiego lub Muzeum Diecezjalnym
Galeria Echo – największa galeria handlowa w Polsce pod względem liczby sklepów.
- powrót do hotelu, kolacja 4, nocleg 5

Dzień szósty: 

„Pod skalami i na skałach”
Jaskinia Raj - jest jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Gór Świętokrzyskich i jedną z najpiękniejszych jaskiń krasowych naszego kraju. Zachwyca bogactwem i różnorodnością kalcytowych form naciekowych. Występują tutaj skupiska stalaktytów o unikatowych na skale światową zagęszczeniu. Jaskinia uznana została za rezerwat przyrody nieożywionej i stanowisko archeologiczne.

Chęciny- zamek królewski z przełomu XIII i XIV wieku , górujący nad miejscowością Chęciny zwiedzanie ruin

- obiad na mieście - jednodaniowy ciepły posiłek

- wyjazd w drogę powrotną

- przejazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

ŚWIADCZENIA:

- przejazd dwoma autokarami klasy LUX (barek, WC, DVD, klimatyzacja)
- 5 noclegów w hotelu **/*** lub Ośrodek wypoczynkowy (przykłady poniżej)
- 5 śniadań, 3 obiady w hotelu lub ośrodku, 2 obiady jednodaniowe na mieście, 1 obiadokolacja
- opieka pilota na każdy autokar,
- 1 gratis na 15 dla opieki.

 

CENA NIE ZAWIERA BILETÓW WSTĘPU DO ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW.

 

CENY MOGĄ ULEC ZMIAN NIE ZALEŻNIE OD BIURA PODRÓŻY.

PROGRAM JEST RAMOWY I MOŻE ULEC ZMIANIE. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA W ZALEŻNOŚCI OD WARUNKÓW ATMOSFERYCZNYCH I GODZIN OTWARCIA ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW. 

Powyższa oferta nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.

 

 

ŚWIĘTOKRZYSKIE
ŚWIĘTOKRZYSKIE
◀ Powrót